Vis dažniau vartotojai įsigyti pasirenka nešiojamą kompiuterį. To pagrindinė priežastis - patogumas. Nešiojamą kompiuterį lengva transportuoti, persinešti į kitą vietą, nereikia prijunginėti ir atjunginėti daug laidų. Nauji kompiuteriai, naujos technologijos, kartu tai ir naujos bėdos. Šiame straipsnyje pasistengsime aprašyti dažniausius gedimus, pasitaikančius mūsų remonto praktikoje bei jų priežastis.
Kompiuterio korpuso gedimai:
Kompiuterio korpuso gedimai dažniausiai įvyksta dėl vartotojo kaltės. Kompiuteris yra numetamas ant žemės, neatsargiai atidarinėjant išlūžta lankstymo vyriai. Užsakant naujas dalis remonto kainos būna gan aukštos, labiausiai apsimoka remontuoti, kai galima gauti dalių nuo tokio pat kompiuterio "donoro". Pasitaiko korpusų gedimų, kurie vyksta dėl gamintojo kaltės "gamyklinis brokas". Tokiu atveju geriausia užsakyti naujas dalis, nes naudotų gauti dėl to pačio "gamyklinio broko" tampa neįmanoma.
LCD, LED ekranų gedimai:
Dažniausiai gedimai įvyksta dėl vartotojų kaltės. Ekranai nėra atsparūs smūgiams, lenkimams ar gniuždymams. Jei ekranas skyla, jis turėtų būti keičiamas nauju. Dažnokai nutinka taip, kad LCD ekrano lempa nebešviečia arba ekranas rodo su rausvu atspalviu. Tokiu atveju galima pakeisti ekrano lempą, nes yra pigiau nei keisti visą ekraną.
Klaviatūros:
Labai dažnai vartotojai apipila klaviatūrą įvairiais skysčiais. Tokiu atveju galima bandyti klaviatūrą išplauti, tačiau tai ne visada padeda. Fenas plaukams džiovinti nėra įrankis skirtas klaviatūrai remontuoti. Džiovinant klaviatūrą su fenu didelė tikimybė, kad nuo karšto oro klaviatūros mygtukai deformuosis ir tada ją tikrai teks išmesti. Kadangi klaviatūra yra labai mažai ardoma, jai sugedus tenka keisti į naują. Taip pat dažnas gedimas - išlūžę mygtukai. Juos galima sutvarkyti, jei nėra išlaužti mygtuko laikikliai ir pamestos tvirtinimo detalės.
Pagrindinės plokštės:
Pagrindinė plokštė - tai bene dažniausiai gendanti kompiuterio detalė. Kadangi garso, vaizdo, įvairių valdiklių posistemiai ir pagrindinis procesorius (CPU) įeina į plokštės sudėtį jos remontas yra sudėtingas, reikalaujantis specialios įrangos, įgudžių ir, aišku, žinių. Skystis, aukšta temperatūra arba tiesiog "gamyklinis brokas" yra pagrindiniai trys veiksniai, kurie įtakoja plokštės veikimą ir gedimus. Nors jų remontas sudėtingas, bet jis įmanomas, aišku, jei plokštė nėra labai stipriai pažeista.
USB, maitinimo, garso bei kiti lizdai:
Lizdai išlūžta tik mechaniškai juos pažeidus. Stipriai patraukiant kompiuterį neatjungus spausdintuvo, garso sistemos ar maitinimo šaltinio laidus. Kadangi lizdai yra įlituoti į pagrindinę plokštę, remontas yra pakankamai sudėtingas, bet įmanomas. Svarbu, kad išlūžus lizdui neįvyktų trumpas jungimas, nes dėl jo gali kilti rimtesnių problemų su pagrindine plokšte.
PATARIMAI NEŠIOJAMŲ KOMPIUTERIŲ NAUDOTOJAMS:
Jei jūsų kompiuteris labai kaista, pristatykite jį mūsų specialistams, kurie atliks profilaktinį aušinimo sistemos valymą Taip išvengsite didžiosios dalies pagrindinės plokštės gedimų.
Jei apliejote kompiuterį arbata, kava ar kitokiu skysčiu, iškart jį išjunkite, išimkite bateriją ir kuo skubiau pristatykite remontui. Viską teisingai ir laiku atlikus sumažinsite pagrindinės plokštės pažeidimų skaičių. Remontas bus paprastesnis ir pigesnis.
Jei išlaužėte USB, maitinimo ar garso lizdą, nebejunkite į juos daugiau jokių įrenginių, kad neįvyktų trumpas jungimas. Pristatykite kompiuterį mums ir mes išspręsime iškilusias problemas.
Jei sudaužėte ar kitaip pažeidėte nešiojamo kompiuterio ekraną, tiesiog pristatykite jį keitimui. Patys keisdami ekraną galite pažeisti tvirtinimo elementus ar sukelti trumpą jungimą.
Jei turite kitų klausimų susijusių su nešiojamų kompiuterių gedimais ar tiesiog norite pasikonsultuoti prieš pirkdami naują kompiuterį, būtinai susisiekite su mumis. Mes visada pasiruošę patarti kokį kompiuterį įsigyti ar suremontuoti sugedusį Jūsų kompiuterį.